Ulaşım Bilgileri


Şehir İçi Ulaşım
      Şehir merkezinde yer alan Saat Kulesi yanından her 15 dakikada bir hareket eden toplu taşıma araçları ile MYO Kampüsünde (ÖSYM Binası 3.Katında) bulunan HİTİT ÜNİVERSİTESİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA OTELİ'ne ulaşım sağlanabilmektedir.

       Aynı şekilde MYO Kampüsü durağından geçen otobüslerle Hitit Üniversitesi Kuzey Kampüsüne (Rektörlük, Mühendislik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Kütüphane ve HÜBTUAM), Fen Edebiyat Fakültesine, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine, Tıp Fakültesine, İlahiyat Fakültesine, T.C. Sağlık Bakanlığı Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine ve Otogara ulaşım sağlanabilmektedir.


Şehirler Arası Ulaşım
      Çorum’dan günün her saatinde otobüs ile şehirler arası ulaşım sağlanabilmektedir. Çorum Ankara’ya 243 km, Samsuna 175 km, Antalya’ya 783 km, İstanbula 614 km mesafededir.

 Hava Yolu ile Ulaşım
      Çoruma en yakın hava limanı Merzifon’dadır. Merzifon Havalananından Üniversitemize servis veya taksi ile yaklaşık 30 dakikada ulaşılabilmektedir. Merzifon Havalananına, İstanbul Atatürk Havalananına ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalananından Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları ile uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

HIZLI ERİŞİM